O MNĚAhoj. Mé jméno je Anna Derfler.
Mým oborem je grafický design a ilustrace.

Pomohu Vám s tvorbou vizuálu vaší firmy, navrhnu Vám logo. Vytvořím ilustrace. Navrhnu pro vás plakát i drobnější brožury a upomínkové tiskoviny. Přenesu na papír vaše vize, dotáhnu do konce představy o tom, jak se budete prezentovat.


Ve své další tvorbě tetuji, strojkemhandpoke, vyrábím květinové čelenky a věnce, věnuji se šperku. Dále fotím a zajímá mě květinová výzdoba,  například na svatbách a společenských událostech.


Jestli Vás zajímá má tvorba, nahlédněte do portfolia anebo mě rovnou kontaktujte.

       


...


Počátky mých výtvarných počinů sahají do dob na základní škole, kdy jsem si místo psaní zápisů soustavně kreslila. Po škole jsem nastoupila do Brna na obor Design nábytku. Záhy jsem však zjistila, že mě studium nenaplňuje a živila jsem se nějaký čas sama. Během této doby jsem se začala věnovat výrobě vlastních drátovaných šperků, květinových čelenek a jiné výtvarné činnosti. Mou vášní se stalo handpoke tetování, kterým jsem se vyryla pod kůži řadě svých přátel.

V této době jsem si uvědomila, kam mě to táhne, co mě baví a jakým směrem se vydám. Věděla jsem, že se chci živit svou fantazií a prohloubit dosavadní tvorbu.


Ve stejném období jsem absolvovala rok na vysoké škole Tomáše Bati ve Zlíně, v ateliéru Digitální design, která mě z velké části přivedla tam, kde jsem teď. Získala jsem motivaci, vědomosti i schopnost najít informace o výtvarných procesech, které mě zajímají. Díky účasti v soutěžích jsem získala kontakty.
V rámci školy jsem se zdokonalila ve šperkařství a ještě donedávna jsem využívala tamních prostor pro šperkařskou výrobu i znalosti zkušenějších.

Po škole následovala rodičovská dovolená. Současně s ní pomalu ustoupila do ústraní tatérská tvorba, která pro mě jako pro matku malého Jonatána začala být příliš časově a fyzicky náročná.

S tříměsíčním Jonatánem jsme podnikli cestu na Kanáry, kde jsem po čtvrt roku čerpala inspiraci z místní nádherné přírody.


Setkala jsem se zde s řadou zajímavých lidí, kteří se na cestách živili rukodělnou činností, což mě utvrdilo v tom, co dělám.

V současnosti se stále víc věnuji grafickému designu a ilustraci. Nárazově tvořím šperky a květinové věnce, tetuju spíš pro radost.

Celou mou tvorbu prostupuje lineární kresba a florální motivy.


Příroda pro mě nikdy nepřestane být tou hlavní inspirací a často se k ní vracím. Mám ráda jednoduchá, minimalistiská zpracování i divoké barevné palety.

Do budoucna bych svůj web ráda rozšířila, třeba o možnost odnést si odsud hotový výrobek.
O všech novinkách se vždy dozvíte na úvodní stránce nebo na instagramu.Moc děkuji za vaši přízeň!

Aňa